Új trendek a live stream animációk terén – 1. rész – Stúdióterek és LED falak

A live streamek, azaz az online élőben közvetített adások mindig jelen voltak az életünkben , de a COVID pandémia ideje alatt lettek igazán népszerűek. A rendezvény ipar gyakran kényszerűségből fordult ehhez az eszközhöz jobb alternatíva híján, ám ez lehetőséget biztosított nekünk arra, hogy előálljunk egy új, magasabb szintű esztétikával, amit a továbbiakban a live stream adásainkban használni tervezünk.

A legtöbb ügyfél tisztában van vele, hogy a live stream sokkal jobb lesz egy átfogó animációs arculattal, de nem feltétlenül követ minden produkció következetesen ezt a tervet. A Mimicry animációs stúdió éppen ezért állt elő azzal a gondolattal, hogy a televíziós és rendezvény LED falas tudásunkat összekötve létrehozzunk egy saját belső szabályrendszert, ami mentén a live stream designunkat felépítjük. Egy átlag live stream design egy konkurens stúdió esetén mindössze néhány videót jelent, nálunk azonban az animációs igénylista egyetlen eseményhez akár 200 tételre is rúghat. Az esetek többségében az ügyfelek nem is vesznek részt a produkció mikromanagelésében, csak azt kérik tőlünk, csináljuk úgy, ahogy mi jónak ítéljük – és nem is kell csalódniuk.

Az alapelv az, hogy nincsen olyan arculati elem, ami nem animálódik. Minden, amit egy átlag produkció powerpointtal, vagy fix képekkel, lyukasztott feliratokkal old meg, nálunk animált videó lesz, amit a workflow-ba illesztünk. Kezdve az alsó harmados névinzertektől egészen a szponzorok logójáig, vagy az adáshiba üzenetekig, mindenre készítünk egyedi tervet, melyek egy új színvonalat hoznak el a live streamek vizuális világába.

A live stream az esetek többségében egy stúdió térben zajlik, ahol a beszélők mögött LED fal látható. A térben gyakran van néhány személyesen jelen lévő néző is, de az esetek többségében kizárólag a stábnak van fenntartva. Akár így, akár úgy, a stúdió LED fal a legfontosabb arculati elem, így munkánkat mindig ezen a felületen kezdjük el.

Rengeteg különböző LED háttér létezik, de mindig javasoljuk egy  vizuális ötlet, nem konvencionális megoldás beépítését. Az egyik ilyen a tört / hajlított LED fal, mint amilyet az MVM Future Talks 2021 esetén is alkalmaztunk, mely nagyon izgalmasan keretezi a teret, miközben meghatározza az egész adás vizuális világát.

Amennyiben a LED fal konvencionális, animációval akkor is elérhetünk benne izgalmas csavarokat.  Az EHF Kézilabda Európa Bajnokság sorsolásán például egy teljesen hagyományos, egyenes, téglalap alakú LED fallal kellett dolgoznunk. azonban az ügyfél arculata görbe és kör alakú volt, ezért elhatároztuk, hogy vizuális trükkökkel lekeríketté tegyük a LED falat is. Az emberi szem jól becsapható a relatív fényesség által, ezt használtuk ki  itt: egy nagyon fényes, világos színekből álló keretet használtunk az animáción, majd azt teljesen fekete ívekkel maszkoltuk le. A hatás olyan, mintha a LED falnak lekerekített, nem konvencionális alakja lenne, pedig ez egyáltalán nincsen így.

Mindkét fenti példára igaz továbbá, hogy a stúdiótérben jelen van egy asztal is. Ennek az asztalnak az elülső felülete szintén LED panelekből áll össze. A LED asztalok kiváló lehetőséget biztosítanak arra, hogy további információkat jelenítsünk meg rajtuk, illetve hogy a mozgó animációs elemek még izgalmasabbá tegyék a live stream stúdió terét.